O nas

Kilka słów o nas ...

Moja przygoda z hodowlą kotów Brytyjskich zaczęła się w roku 2008. Obecnie specjalizuję się w kolorach colourpoint we wszystkich odmianach pręgowania ze złotem i srebrem.
W latach, w których zaczynałam hodowlę, w Polsce nie było jeszcze kotów Brytyjskich o umaszczeniu colourpoint ze złotem, na którym bardzo mi zależało, dlatego też postanowiłam szukać kotów poza granicami Polski. I tak w 2012 roku przyjechał z Niemiec do mojej hodowli kocurek Muffin Fairydust Pearls*DE – czarny ze srebrem cieniowany z genem colourpoint, niosący kolor złoty. To właśnie dzięki Muffinowi zapoczątkowałam w Polsce hodowlę kotów Brytyjskich colourpoint ze złotem.

Moja hodowla opiera się na wspaniałych liniach vom Koberland*DE , von Grimms Bärchen*DE, Fairydust Pearls*DE . I tu pragnę podziękować tym hodowlom za zaufanie, którym mnie obdarzyły. Dzięki tym hodowlom wiem, że marzenia się spełniają.

Ogromną wagę przywiązuję do zdrowia moich kotów, dbam również o to, aby były w coraz lepszym typie i wnosiły wiele radości w nowych domach. Ponadto w rodowodach moich kociąt od kilku pokoleń znajduje się mój przydomek hodowlany, na co cierpliwie i sumiennie pracowałam przez kilka lat mojej hodowli.

Wszystkie moje koty przebadane są pod kątem HCM – kardiomiopatia przerostowa mięśnia sercowego oraz na PKD wielotorbielowatość nerek. Moja hodowla zarejestrowana jest w klubie Felisposnania, zrzeszonym w Felis Polonia pod auspicjum FIFe oraz w klubie IBSCC pod auspicjum WCF. Należymy również do klubu hodowców kotów rasowych brytyjskich Bri Cat Club.